Veiksniai veikiantys moters krūtinės formą ir dydį

Labas mieloji,  čia ir vėl aš,  Jovita. Ką tik parašiau naują temą ir su nekantrumu laukiu kol ją perskaitysi. Kviečiu kartu su savimi pasiimti puodelį skanios arbatos ir įsitaisyti patogiai. ♡

Trečioji tema skirta, apžvelgti ir suprasti pagrindinius veiksnius, kurie turi didelę įtaką krūtinės pasikeitimui, juos išskirsčiau į devynis punktus:

  1. Kūno svorio pokyčiai
  2. Mitybos pokyčiai ir įvairios dietos
  3. Fizinio krūvio padidėjimas arba sumažėjimas
  4. Kontraceptinių tablečių vartojimas
  5. Nėštumas ir žindymas
  6. Genetika
  7. Rūkymas
  8. Menopauzė
  9. Krūtų implantai

Skirtingi gyvenimo įvykiai mums leidžia suprasti, kaip dažnai mūsų kūnas keičiasi dėl  priežasčių, kurias mes ne visada galime kontroliuoti.

Moteris – tai dailioji lytis, kuri dažnai nori būti pasitempusi, graži, bei žavinti.  Kiekviena mūsų, savo grožio puoselėjimui renkamės sau, priimtiniausią būdą. Vienos moterys laikosi dietų, kitoms patinka mankštintis ir sveikai valgyti, kitos yra apdovanotos pasakiškais genais. Neretai prisigalvojame keisčiausių ,,triukų‘‘, kad mūsų grožis išliktų kuo ilgaamžiškesnis.

Plaukus tepame įvairiausiais aliejais, išgirdusios iš draugės ,,stebuklingai suveikusį‘‘ receptą, vaikštome su knyga ant galvos, norėdamos išlaikyti savo grakštumą, kartais visą savaitę sugebame maitintis vien grikiais, kad tilptumėme į naująją suknelę.

Kalbu metaforiškai ir patyliukais juokiuosi sau po nosimi, prisimindama savuosius ,,grožio ritualus‘‘, mes tikrai kartais išbandome keisčiausius dalykus.

Atėjus vaisingumui, kūdikio gimimui ar menopauzės metui, mūsų kūnas keičiasi, norime to ar ne, nepriklausomai nuo mūsų pastangų mes esame susietos su besikeičiančiu gyvenimo ratu. Daugelis moterų patiria minimalius krūtinės pokyčius, kurie jas aplanko kas penkerius metus. Ir net 55% viso pasaulio moterų teigia, jaučiančios nežymius krūtinės pokyčius kiekvienais metais.

Visos mes esame skirtingos, tačiau per visą savo gyvenimą mes panaudosime, bent keletą skirtingų liemenėlės dydžių ir modelių. Kai kurioms moterims dviejų skirtingų liemenėlių prireikia, netgi kiekvieną mėnesį, dėl svyruojančio svorio mėnesinių ciklo metu.

Šiandien išskyriau ir aprašiau devynis punktus, kurie mano manymu yra pagrindiniai, darantys įtaką moters krūtinės formai ir dydžiui. Pirmasis jų:

Kūno svorio pokyčiai

Ypač greiti kūno svorio pokyčiai, nepriklausomai ar jūs priaugote svorio, ar jį numetėte – gali pakeisti krūtinės dydį ir jos formą, nepaisant kokia ji buvo iki šiol.  Jeigu kūno svoris priaugus ar numetus yra 10% visos kūno masės, krūtinės forma ir dydis pasikeis – matomai.  Augant riebaliniam sluoksniui mūsų krūtinės oda plečiasi, o greitai praradus riebalus sumažėja krūtų stangrumas, pasikeičiant krūtinės audinio elastingumui. Tikėtina, kad pasikeitus svoriui, senoji liemenėlė nebetiks ir tau prireiks ieškoti naujo jos modelio ir dydžio, ypač jeigu svorio pokyčiai buvo greiti.

Mitybos pokyčiai ir įvairios dietos

Pakeitus mitybos įpročius, keisis ir mūsų krūtinė.  Mažėjant bendram kūno riebaliniam sluoksniui, mažėja ir riebalai esantys virš pieno liaukų. Esant kalorijų pertekliui  įvyksta atvirkštinis procesas, riebalų kiekis didėja todėl auga ir krūtinės dydis.

Greitos ir alinančios dietos yra labiausiai kenkiančios krūtinės stangrumui. Oda dėl greito pasikeitimo nespėja susitraukti, todėl praradus riebalus krūtinė tampa tarsi ,,tušti maišeliai‘‘ . Vėl priaugus kūno riebalų, krūtinė pasidaro pilnesnė.

Fizinio krūvio padidėjimas arba sumažėjimas

Fizinis aktyvumas gali puikiai sureguliuoti mūsų  hormonų pusiausvyrą organizme, tačiau tiesa yra ta jog krūtys nėra sudarytos iš raumenų ir ,,užsipumpuoti‘‘ krūtinės  mums tikrai nepavyks.

Moters krūtinė yra sudaryta iš raumeninio audinio esančio ant krūtinkaulio ir liaukinio bei riebalinio sluoksnio.  Įvairūs pratimai gali tik labai minimaliai padėti juos pagražinti, tokiu atveju krūtinė gali pasidaryti truputį platesnė.

Kontraceptinių tablečių vartojimas

Hormoninės kontracepcijos vartojimas su krūtų pokyčiu yra susijęs – tiesiogiai. Visų pirma todėl, kad jie skatina skysčių kaupimąsi. Geriant kontraceptikus, hormonų lygis tampa vienodas dėl juose esančio progesterono. Jis įeina į kontraceptinių piliulių sudėtį. Moters kūnas tampa tarsi ,,besilaukiantis‘‘. Dėl progesterono susikaupę skysčiai padidina krūtinę.

Nėštumas ir žindymas

Besilaukiant vaikelio mūsų krūtims tenka didžiausias iššūkis išlikti tokioms pat.  Krūtys keičiasi viso nėštumo metu: kraujotaka suintensyvėja, padidėja pieno liaukos ir jose prasideda pieno gamyba. Kiek dydžių  padidės jūsų krūtinė priklausys nuo to kiek priaugsite svorio viso nėštumo metu.  Nuo to priklausys koks kiekis riebalinio sluoksnio atsiras aplinkui krūtyse esančias pieno liaukas.

Nėštumo metu krūtinė tampa standesnė ir kietesnė. Krūtims didėjant, tempiasi ir oda.

Dauguma mano sutiktų ,,nėštukių‘‘ džiaugiasi, nes pagaliau turi galimybę pajausti ką reiškia turėti didesnes krūtis. Nėštumo metu krūtys padidėja vienu ar dviem dydžiais.

Todėl yra labai svarbu, kad pasirūpintumėte patogia ir tvirta liemenėle viso nėštumo metu. Šiuo laikotarpiu mūsų krūtys tampa labai jautrios, dažnai besilaukiančios moterys jaučia maudimą ir spenelių jautrumą.

Visada ,,nėštukėms‘‘ patariu rinktis didesnę liemenėlę su platesnėmis petnešėlėmis, kuri būtų patogi ir kurios audinys būtų kuo natūralesnis. Dėl krūtų jautrumo venkite metalinių lankelių. Maitinimo liemenėlę galite įsigyti iki nėštumo likus keliems mėnesiams. Pradėjus maitinti vaikelį jūsų krūtinė pamažės, tai padidės vienu dydžiu. Rinkitės tokią liemenėlę – kuri būtų tokia patogi, kad su ja norėtumėte miegoti!

Nepamirškite drėkinti krūtinės odos, tai yra labai svarbu. Nes besikeičiančiai odai drėgmė labai reikalinga.

Pagimdžius ir baigus maitinti vaikelį dažniausiai krūtų riebalinis audinys sumažėja, tačiau odai sugrįžti į pradinę padėtį nėra lengva. Todėl, nors ir krūtinės dydis pamažu sugrįžta į senąjį, kuris buvo iki nėštumo, oda labai dažnai tampa nebetokia stangri. Tai yra visiškai normalu.

Genetika

Oi tie genai, nuo jų niekur nepabėgsime. Krūtinės dydį ir formą net 56% nulemia genai. Pažvelgusi į savo mamą, tetas, močiutes tikrai atrasi save. Gali save sulyginti su savo giminės moterimis ir pamatyti, kaip jos gyveno iki šiol, kokias liemenėles dėvėjo, kaip sveikai gyveno ir kaip jų krūtinė atrodo šiandien.

Krūtinės dydis ir apimtis skiriasi kiekvienoje kultūroje. Skamba neįtikėtinai, tačiau priklausomai nuo tautos ir regiono didesnis procentas tos pačios tautos moterų  liemenėlės dydis vienodas. Žinoma besimaišant kultūroms, ypač šiais laikais tapome  mobilūs ir savo genus pernešėme į kitas šalis. Tai yra didelis faktorius nulėmęs krūtų dydžio skirtumus visame pasaulyje.

Rūkymas

Rūkymas ypatingai neigiamai veikia odą. Kepenys bandydamos pašalinti kenksmingas medžiagas iš organizmo, pavargsta ir nesugeba deramai atlikti savo įprastų funkcijų. Oda papilkėja ir ne be taip spindi. Rūkymas paskatina raukšlių atsiradimą, oda greičiau suglemba, tampa nebeelastinga. Kuo daugiau rūkote, tuo prasčiau atrodo mūsų oda, nes nikotino veikiamos kraujagyslės susiaurėja, tokiu būdu į odą patenka mažiau kraujo. Silpnėja ląstelių gebėjimas regeneruoti. Visi šie veiksniai paveikia ir mūsų krūtų odą.

Menopauzė

Tai laikotarpis, kai moters menstruacijos ir vaisingumas išnyksta. Menopauzė prasideda apie 45 – 55 metus, kartais ji mus užklumpa dar anksčiau. Prasidėjus šiam naujam gyvenimo laikotarpiui, menopauzė paskatina didelius hormonų svyravimus. Sumažėjus moteriškojo hormono – estrogeno gamybai. Tai paveikia ir mūsų krūtinę. Ji tampa nebe tokia stangri ir kieta, kokia buvo iki menopauzės. Pradeda mažėti riebalinis audinys, todėl prarandamame krūtų elastingumą. Kartais šis audinys gali nykti skirtingoje krūtų zonoje ir viena krūties pusė gali išlikti putlesnė nei kita.

Krūtų implantai

Kadangi stebuklingo eliksyro pasaulis dar neišrado, kai kurios moterys ryžtasi krūtų koregavimo operacijoms. Savo darbo praktikoje mačiau skirtingų operacijų rezultatų.  Galiu pasakyti, kad didesnis skaičius moterų džiaugėsi rezultatu.

Jeigu pakoregavote krūtinę, nepamirškite jog jums vis tiek yra reikalingas taisyklingas jos prilaikymas. Odos elastingumas yra labai individualus, kurį įtakoja genetika, o ne įdėtas implantas.  Reikėtų įsidėmėti tai, kad implantai turi savo galiojimo laiką. Šiandien medicina yra nepaprastai pažengusi ir krūtinė gali būti koreguojama, ne tik implantų pagalba. Todėl jeigu ryžaisi tokiai operacijai, kreipkis tik į savo darbą išmanančius specialistus.

Tai pat neatsiejamas dalykas yra – saikas, kuris leidžia priimti teisingus sprendimus. Esu sutikusi moterų, kurios gailisi per daug pasididinusios krūtinę, nes sprendimus priėmė impulsyviai, arba tokį dydį joms patarė sutuoktinis, (galvokite savo galva ir nedarykite šios klaidos).

Dažniausiai pasitaikanti problema įsidėjus per didelį implantą su kuria susiduriame apatinių sektoriuje yra ta, kad klientės neberanda sau tinkamo liemenėlės dydžio. Parduodami dydžiai yra standartiniai,  jeigu jūsų liemuo siauras, o implantas didelis, kaušelio forma tiks tačiau liemuo bus per platus. Daugumai tokių klienčių tenka siaurinti liemenėlės apimtis pačioms, ko pasekoje atsiranda diskomfortas, moterys jaučiasi nusivylusios savo sprendimu, nerasdamos sau tinkamo dydžio. Kad taip nenutiktų, labai gerai apgalvokite savo sprendimą, prieš jį priimdamos.

Visi šie išvardyti veiksniai yra neišvengiami, kaip ir gyvenimo ratas kuris nuolatos keičiasi.

Tinkama liemenėlė, nėra tik minkštas pukų kamuoliukas, ji yra rimtas inžinieriaus darbas. Dažnai sakau moterims: kuo daugiau skirtingų dalių turi jos modelis, tuo patogesnė ir tvirtesnė ji bus. Kuo didesnės jūsų krūtys, tuo modelio pasiuvimas  yra sudėtingesnis. Todėl, nesvarbu kokio dydžio esate, liemenėlės funkcija yra skirta padėti, o nesukelti diskomfortą.

Daugelis mūsų perkame tokį liemenėlės dydį, kurio norėtume būti, o ne tą kuris mums tinka. (Manau, kad kiekviena šiame gyvenime esame turėję rūbų kurie gulėjo ar tebeguli spintoje, su etikete , ,,ANT SUKŪDIMO‘‘). Labai panašiai nutinka ir su apatiniais.

Tai psichologija ir mes neretai įtikiname save, kad esame tam tikro dydžio ir nelengvai leidžiamės perkalbamos. Patikėk manimi, niekam nė į galvą neateis, ar jūs nešiosite 70E dydžio liemenėlę ar 80C dydį. Aplinka gali pamatyti tik tai ar jūs telpate į savo drabužius. Labai dažnai, per mažą liemenėlę sulyginu su per mažais bateliais ar džinsais. Juk įkišus 39 dydį į 36 dydžio batelius mums velniškai skaudėtų, su per siaurais džinsais mes negalėtume atsisėsti, jie tiesiog suplyštų.  Ir atvirkščiai per didelius batelius ar kelnes tiesiog pamestumėme. Todėl neužmirškime ir nepatingėkime, savo dydžio pasimatuoti iš naujo.

Pabaigai noriu pasakyti, kad nepamirštumėme mylėti savęs.

Sakykime sau gražius žodžius, gerbkime save ir savo kūną ir jis mums laikui bėgant atsidėkos. Jeigu mus aplankė pokyčiai, priimkime juos su šypsena. Juk mes esame gamta, visas jos ciklas kuris nuolatos keičiasi. Kad ir kokia moteriška gamta esate dabar, vėjuota ar saulėta, nenuspėjama ar atšiauri,  ji visa yra žavinti – kaip ir tu. Juk po audros visada išlenda saulutė.  

Tavo, Jovita

Steinberg Femininity

2 Komentaras

Palikite savo atsiliepimą, komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.