Nusimato puota

Patarimai, ką daryti kai tavo stebuklingoji krikštamotė atostogauja, puotos varpai muša maršą, o tavo suknelės siluetas nebeatrodo, taip puikiai kaip norėtum?

Labas drauge, šiandien noriu praplėsti tavo akiratį ir trumpam liemenėlės temą nustumti į šalį. Pakalbėkime apie tai, ką daryti kai mus netikėtai užklumpa puota, šventė ar vakarėlis. Tikriausiai pirmasis iškylantis klausimas šioje situacijoje yra, ką reikės apsirengti? Jeigu spintoje dar ne pavasaris, o joje kabančios suknelės nebeglunda ant tavo kūno taip kaip norėtum – atsimink, išeitis visada yra! Kai sportui ir sveikai mitybai nebelieka laiko – į pagalbą atskubės modeliuojančių apatinių magija.

Jeigu prisimeni mano pirmąją temą apie liemenėlės istoriją, žinai, kad nuo senų senovės moterys rasdavo įvairiausių būdų pasidailinti savo figūrą. Šių dienų magija nebėra tokia drastiška ir mums šiuo atveju neprireiks metalinių strypų veržiančių liemenį.

Kūno vietos kurias moterys nori pasidailinti dažniausiai yra pilvas, šonai, užpakalis ir šlaunys, tai kūno dalys ant kurių minkštosios bandelės ir vaniliniai ledai nusėda greičiausiai.

Šioje temoje aptarsiu apatinius kurie atlieka liekninčią funkciją – geriausiai. Ir tegul atleidžia man visi Lietuvių kalbos kalbininkai, tačiau šioje temoje žodžių svetimybių tikrai bus.  

Liekninančioji glaustinukė

(Bodis)

Pradėkime nuo mūsų visų mylimo pilvuko ir šonų, šias vietas vienareikšmiškai geriausiai lieknina, silueto tobulintojas – bodis, dar kitaip vadinamas liekninamąją glaustinuke.

Priežastis dėl kurios daugiausia moterų renkasi būtent bodį labai paprasta, viskas dėl jo patogumo. Bodis apgaubia viršutinę kūno dalį, taip pagražindamas siluetą.

Tokių bodžių yra įvairių, vieni siuvami kartu su liemenėle, kiti turi iškirptę krūtinės srityje. Kalbu apie ,,hold in‘‘ bodžius, nėriniuotos glaustinukės kurios yra skirtos pasipuošti tokios funkcijos neturi.

Patariimai: Jeigu renkiesi bodį fizinėje parduotuvėje, būtinai jį pasimatuok. Bodžiai yra siuvami iš plonos medžiagos kuri kvėpuoja. Tokia medžiaga laikui bėgant išsitampo, priklausomai nuo to kaip dažnai jį nešiosi ir skalbsi. Patariu rinktis mažesnį dydį, neužmirštant patogumo. Tai pat renkantis tokį apatinį rūbą yra labai svarbus užsegimas apačioje. Jis turi būti patogus ir nieko neveržti.

Kaip ir viršutinės dalys, taip ir apatinės glaustinukių dalys yra siuvamos iš skirtingų formų ir modelių: bikini, string ir hipster kelnaičių. Kad ir koks modelis tau būtų priimtiniausias, rekomenduoju rinktis bodį su ,,invisible line technologija‘‘, ši technologija jį padaro nepastebimu po bet kokiu drabužiu.

Vienintelis bodžio minusas yra petnešėlės, jeigu tavo viršutinė rūbo dalis yra atvirais pečiais, šis variantas tau netinka. Prekyboje gali rasti bodžių su nusegamomis petnešėlėmis, tačiau jas nusisegus jis praras didžiąją dalį savo funkcijos.

Liekninakčios kelnaitės

Formuojamųjų kelnaičių yra įvairių, su nėriniais, string modelių ir visiškai besiūlių. Kuo kelnaitės aukštesnės, tuo didesnę pilvo ir šonų dalį jos apima. Vidutinio aukščio kelnaitės gali išveržti liemenį, todėl šio modelio po suknele dėvėti nepatarčiau, tokios kelnaites labiau tinka kasdieniniam nešiojimui.

Esminis dalykas į kurį turėtum atsižvelgti renkantis liekninančias kelnaites yra silikono juostelė. Ji joms padeda nenuslysti. Tačiau, nors ir tokia juostelė pagerina kelnaičių sukibimą su oda, jis nebus visiškai optimalus. Prekyboje galima rasti kelnaičių su petnešėlėmis, kurios prisikabina prie liemenėlės, jeigu suknelės midija nėra aptemta, kelnaites su petnešėlėmis puikiai tinka. 

Patarimas: Jeigu išsirinkai kelnaites su silikonu, prieš jas užsidėdama nenaudok kūno losjono arba aliejaus. Bet kokie riebalai, mažina silikono sukibimą su oda.

 Formuojančios pėdkelnės

Kai nei bodis, nei liekninančios kelnaitės netinka ir nepatinka, visada gali rinktis pėdkelnes turinčias ,,shapewear‘‘ sistemą. Pagrindinis aspektas kurį turėtum žinoti rinkdamasi tokias pėdkelnes yra, jų denai. Kuo daugiau denų yra pėdkelnėse, tuo bus geresnis liekninamasis efektas. Tokios pėdkelnės labiausiai tinka, šaltuoju metų laiku, nes tokiu metu nešiojamos pėdkelnės turi daugiausia denų.

Patariu: Perkant pėdkelnes labai svarbu išsirinkti tinkamą spalvą. Daugumą parduotuvių turi spalvų ir denų paletę, paprašyk ją pasinaudoti. Jeigu renkiesi kūno spalvos pėdkelnes, išsirink tokią spalvą kurios kontrastas būtų kuo mažesnis, sulygink paletę su savo odos spalva.

Ir dar, jeigu tavo suknelė aptempta, niekada nesirink pėdkelnių kurios turėtų skyrimą per vidurį, jis persišvies. Tokiai suknelei tinkamiausias besiūlis variantas.

Figūrą formuojantys šortai

Tai vienas iš geriausių liekninančių apatinių būdų, dailinantis ne tik pilvo dalį, bet ir užpakalį, bei šlaunis. Tokie šortai turi labai panašią  funkciją kaip ir pėdkelnės, tačiau, jų ,,shapewear‘‘ sistema yra labiau vykusi, nes jie yra siuvami iš storesnės medžiagos.

Iš tokios pačios medžiagos, tai pat yra siuvamos formuojamosios palaidinės ,,kamisolės‘‘ . Tokia palaidinė puikiai pagražina šonus ir pilvą. Pagrindinis tokios palaidinės minusas yra toks, kad sukibimas su oda nėra optimalus, judant tokia palaidinė gali keltis į viršų.

Patarimas: Jeigu tavo liemuo yra siauresnis už apatinę kūno dalį, užpakalį ar šlaunis formuojantys šortai nėra tinkamiausias variantas. Jie per daug suspaus šlaunis, renkantis didesnį dydį tokių šortų viršus nebeformuos pilvo ir atvirkščiai. Tai pagrindinis minusas kodėl ,,hold in‘‘  šortai nėra tinkami visoms moterims.

Šie išvardyti liekninamosios sistemos būdai yra patys efektyviausi. Korsetai, pilvo diržai tai pat veikia, tačiau šie būdai yra sudėtingesni, atgyvenę ir nepatogūs.

Spalvos

Praktiškiausia apatinių spalva yra kūno (skin). Jeigu tavo suknelė šviesi, niekada nesirink baltos spalvos apatinių, nes ši spalva stipriai persišvies. Vietoj kūno spalvos, visada galima rinktis rausvą, kreminę arba raudoną spalvas.

Raudona

Įdomus faktas, kad raudona spalva persišviečia mažiau nei balta ar juoda spalvos. Jeigu savo apatinių stalčiuje neturi kūno spalvos apatinių, visada gali rinktis raudonus, jie puikiai tiks po baltais rūbais.

Ir pabaigai, gali nutikti taip, kad modeliuojančių apatinių magijos tau neprireiks, tačiau suknelės medžiaga vis tiek nekris taip kaip norėtum. Tuo atveju gali rinktis apatinę suknelę arba sijoną, kurie būtų pasiūti iš slidžios medžiagos. Slidi medžiaga padės tavo suknelei lengvai kristi ant tavo kūno ir sukurs puikų vaizdą.

Abrakadabra didili boom, noriu palinkėti tau gražios puotos.

Tavo, Jovita

Vienas komentaras

Palikite savo atsiliepimą, komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.