Apie tave ir mus visas

Kodėl aš vis dar esu netinkamos liemenėlės dydžio statistikoje?

Labas! Ačiū, kad suradai laiko užsukti į steinbergfemininity.lt, labai džiaugiuosi tave čia matydama. Šiandien norėčiau pakalbėti apie tai, kodėl vis dar toks didelis procentas moterų dėvi netinkamą liemenėlę.

Tobulą liemenėlę, kuri tau idealiai tiktų galėčiau sulyginti su tobulu vyru. Tokiu, kuris yra išvaizdus visur ir visada palaikantis ir niekada nenuviliantis. Žinoma tokį vyrą kaip ir tobulą liemenėlę nėra lengva rasti.

Labai retai paauglei mergaitei prireikusiai pirmosios liemenėlės pasiseka, jog ją mama nusiveda į profesionalę apatinių rūbų parduotuvę, kurioje ten dirbančios apatinio trikotažo ekspertės supažindina paauglę su šiuo nauju atradimu ir išmoko ją tinkamai rinktis dydžius ateityje. Dažniausiai taip jau nutinka dėl kainų skirtumo. Daugumos specializuotų apatinių parduotuvių kainos skiriasi nuo didžiuosiuose tinkluose parduodamų prekių.

Visame pasaulyje moterų nešiojančių netinkamą liemenėlės dydį statistika vis dar nesikeičia. Atrodo, kad Viktorijos laikai jau praėjo, tačiau statistikos skaičiai iki šių dienų svyruoja nuo 70 iki 85 procentų. Kad ir kokie tau ir man pasirodytų dideli skaičiai, aš žinau jog juos galime pakeisti kartu apie tai kalbėdamos. Kadaise aš kaip ir tu buvau šioje statistikoje, tol kol neišsiaiškinau kas yra teisinga ir tinkama būtent man.

Pradėjusi dirbti apatinių versle su savimi atsinešiau krūvą mitų ir įsitikinimų, kuriuos tikrai nebuvo lengva  ,,išmušti‘‘ ir suformuoti į naujus. Todėl drąsiai galiu teigti, kad mitai ir moters įsitikinimai užima didžiausią procentą šioje statistikoje. Daugumos mūsų suvokimas apie apatinį trikotažą yra susiformavęs iš mus supusios aplinkos, mados laikotarpio, šeimos moterų, draugių, spalvotų reklamų ir socialinių tinklų.

Puikiai prisimenu savo pirmąsias liemenėlės paieškas.  Apskritai kūno formos ir kas su juo vyksta bręstant mano paauglystės laikotarpiu buvo beveik nepažinta tema. Visos merginos mano aplinkoje suvokė tik vieną standartinį dydį kuris buvo 75B, o mažesnis ar didesnis dydis atrodė nenormalus. Tada manėme jog kitokio dydžio tiesiog nėra. Pirmuosius apatinius rinkdavomės vietiniame turguje, besidairydamos, kad mūsų nepamatytų koks tai pažįstamas berniukas iš mokyklos. Tai daugeliui mergaičių buvo gėdinga ir greita procedūra, liemenėles rinkomės tiesiog iš akies.

Šiandien nebegalėčiau suskaičiuoti keliems tūkstančiams moterų esu patarusi ir padėjusi išsirinkti tinkamą apatinį trikotažą. Tikrai žinau ir suprantu kaip jaučiasi ir mąsto kiekviena moteris tobulos liemenėlės paieškose. Tam prireikia daug kantrybės ir subtilumo. Juk tu kaip ir kiekviena moteris vaikščiojanti šioje žemėje esi – unikali, kaip ir tavo krūtinės forma ir dydis. Aplinkoje susidarę reklaminiai standartai ir mitai yra visiška unikalumo priešingybė.

Noriu su tavimi pasidalinti dviem dažniausiai nutinkančiais nesėkmingais scenarijais renkantis apatinį trikotažą, išgirstais iš mano klienčių pasakojimų. Tikriausiai viename iš jų atpažinsi save. 

Pirmasis scenarijus

Veiksmas vyksta mažmeninėje parduotuvėje, viename iš didžiųjų prekybos tinklų.

Įžengusi į tokią parduotuvę, pagalvoju:

– Koks platus pasirinkimas. Nudžiungu, manydama jog čia tikrai rasiu ko ieškau. Juk iš tokios gausos tiesiog neįmanoma neišsirinkti.

Pradėjusi paieškas, pasimetu didelių lentynų ir pakabų apsuptyje…

– Koks ten tas mano dydis neprisimenu, tikriausiai nelabai pasikeitė nuo to laiko kai buvau aštuoniolikos?

Deja, bet neretai didžiuosiuose tinkluose dydis baigiasi ties D kaušeliu. O jeigu tavo kaušelis yra didesnis nei D? Tada savaime suprantama, renkamės liemenėlę kurios apimtis yra kelis kartus per didelė, nes didesnio kaušelio tiesiog nėra. Ieškome sau tinkamų apatinių tarp didžiulių pakabų, kuriuose dydžiai yra susimaišę. Viskas dažniausiai būna suskirstyta pagal prekės ženklą, o ne pagal paskirtį, mažai dėmesio skiriant stiliui, dydžiui arba spalvai.

– Visai galva susisuko, atmosfera pasidarė sunki… Gal paprašyti pagalbos?

Jeigu kartais tokiose parduotuvėse aplinkui yra pardavėjų kurie, galėtų tau padėti išsirinkti norimą prekę, neretai šie darbuotojai turi tiek darbo, jog greičiausiai tavęs vengs arba tiesiog neturės kompetencijos tau padėti. Apmokymai apatinių sferoje užtrunka nemažai laiko ir reikalauja įdirbio.

– Pagaliau! Prisirinkau krūvą skirtingų spalvų ir dydžių – einu matuotis. Tačiau nuėjusi prie matavimosi kabinos išgirstu, jog apatinio trikotažo apskritai negalima matuotis dėl higienos reikalavimų arba, jog norimas kiekis įsinešti į kabiną yra per didelis. Todėl nieko nebelieka, kaip tik palikti pusę savo krūvos ir iš jos išsirinkti geriausią laimikį.

Įdomiausias ir labiausiai varginantis dalykas yra matavimasis. Išbandome liemenėles apžiūrinėdamos save veidrodyje. Tikriausiai matome neteisingą lankelių prispaudimą, tuščius arba per mažus kaušelius, per plačią arba per siaurą apimtį.  Žinoma norime pataisyti padėtį,  jaučiamės pavargę, nuo tokios medžioklės, todėl suveržiame petnešėles, nes to juk mus mokė močiutė, mama arba draugė. Pagalvojame jog vaizdas pakankamai geras, susimokame ir grįžtame namo. Bet nepraėjus nė keliems mėnesiams, liemenėlė išsitampo, kaušeliai ,,atsivepia‘‘. Arba būna dar blogiau, per mažas dydis sukelia dar daugiau problemų, atsiranda nuospaudos, mėlynės, skausmas krūtinės, pečių ar kaklo srityse. Kadangi krūtinės svoris nebuvo tinkamai paskirstytas, sukėlė nemalonų diskomfortą.

Antrasis scenarijus

Veiksmas vyksta profesionalioje apatinių parduotuvėje.

Apsilankius profesionalioje apatinių parduotuvėje ir nesulaukus arba nepriėmus pagalbos viskas gali būti dar blogiau nei pirmoje situacijoje. Dauguma moterų vis dar nedrąsiai žengia į tokias parduotuves, ten atėjusios dažniausiai renkamės pačios, vedamos savo įsitikinimų.  Juk iš savo prigimties mes, moterys, viską suprantame ir žinome geriausiai. Ar ne tiesa? O  apie konsultantus daugelis turi susidariusios skeptišką mąstymą. Daugelis mano, kad tokie žmonės yra įdarbinti tam, jog įbruktų kuo  daugiau ir kuo brangesnių prekių.

Specializuotose parduotuvėse viskas atrodo tvarkingiau, jose lengviau orientuojamės. Bet tai tik apgaulingas pirmasis įspūdis, kadangi  liemenėlių dydžiai kurie prasideda nuo E kaušelio dažniausiai yra sistemingai surikiuoti stalčiuose. Visa tai dėl estetiško parduotuvių vaizdo, jog pakabos neatrodytų apkrautos ir vaizdas būtų gražus. Viso asortimento nematome ir nesulaukusios pagalbos galime pamanyti, jog tokiose parduotuvėse dauguma dydžių ar modelių tiesiog neegzistuoja. Nenorėdamos priimti pagalbos pasiimame su savimi klaidingus modelius ir dydžius.

– Nuėjau pasimatuoti… Atrodo jog nė vienas modelis netinka idealiai, nors ir medžiaga ir fasonas malonus. Apsirengiu ir vėl dairausi po parduotuvę.

Kai baigsite matuotis suprasite, jog persirengimo kabinoje buvote tiek ilgai, kad pajusite pardavėją galvojantį: „Ką tiek laiko daro ši moteris?“

Nenorėsite išeiti tuščiomis rankomis, todėl pirksite liemenėlę, kuri pasirodys pati geriausia sumokėdamos už ją nemenką sumelę. Arba išeisite nieko nepešusios, prisigalvodamos jog su jūsų kūno formomis yra kas nors negerai, nes specializuotoje parduotuvėje neradote ko ieškojote.

Dažnai klientės apie save prisigalvoja nebūtų dalykų. Ir visa tai vien dėl to, nes nepriėmėte konsultanto pagalbos, ar dar blogiau jos nesulaukėte. Noriu tikėti, kad tokių atvejų pasitaiko retai, nes tai būtų tikras nusikaltimas!

Grįžusi namo su nauju pirkiniu bandote prie jo priprasti, vėl matuojatės liemenėlę už kurią sumokėjote daugiau nei įprasta, tačiau pajuntate jog krūtinės forma neatrodo tobulai… Ir taip naujai įsigytas daiktas ilgam lieka gulėti stalčiuje, tarsi puošmena kuria kartas nuo karto pasigrožėsite, bet taip jos niekada ir neužsidėsite, tačiau ją bus gaila išmesti nes išleidote daug pinigų.

Esu beveik garantuota, jog kokybės atžvilgiu tą liemenėlę būtumėte nešiojusios daugybę metų, bet įvyko ta pati klaida kurią daro tūkstančiai moterų. Dėl abiejuose scenarijuose išvardytų priežasčių ir vėl nusipirkote sau netinkamą dydį ar modelį.

Visa tai vargina. Žinau ir puikiai tave suprantu, retai apatinio trikotažo apsipirkimo patirtis yra džiuginanti. Daugelis moterų šios procedūros tai pat nenoriai laukia kaip bikini depiliacijos vašku.

Visi tie modeliai kurių yra šimtai, formos ir pasiuvimai – tai kažkokia aukštoji matematika, todėl pasimetame.

Tačiau, labas brangioji! Tam čia ir esu jog tave išmokyčiau gudrybių, kurias sukaupiau per savo ilgametę darbo patirtį, padėdama šimtams moterų.

Nesvarbu kokio tu amžiaus, tinkama liemenėlė labiau nei bet kuris kitas apatinio trikotažo gaminys, gali dramatiškai pakeisti tavo požiūrį į tai, kaip tu matai save ir kaip tave mato kiti. Skamba neįtikėtinai, bet tai yra tiesa: tinkama liemenėlė gali tave transformuoti. Suteikti penkiasdešimt penkerių metų moteriai trisdešimtmetės krūtinę ir padaryti ją labiau pasitikinčia savimi ir savo išvaizda. Tai labiau veikia nei visi kremai nuo raukšlių pasaulyje. Neretai net dvidešimtmetės mergaitės nepasitiki savo išvaizda dėl tos pačios priežasties, nes neranda kas yra tinkama būtent joms. Šio pirkinio įsigijimas gali sukelti tą patį jaudulį, kurį patiriame pirkdamos kitus paprastus moteriškus daiktus. Tokius kaip naują batelių porą, suknelę, kvepalus ar raudoną lūpdažį.

Aš žinau tik vieną, kad tu ir visos likusios pasaulio moterys yra nuostabios kaip ir mus sukūrusi gamta. Ir dar! Žinau, kad kiekviena mūsų yra nusipelniusi nešioti tokius apatinius kurie yra tinkami būtent tavo formoms.

Todėl nuo šiandien skelbiu šį savo tinklaraštį – mūsų visų mažyte paslaptimi, kuria noriu pasidalinti su kiekviena jūsų.

Iki kito susitikimo. ♡

Tavo, Jovita

Steinberg Femininity

Palikite savo atsiliepimą, komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.